آخرين اطلاعيه کامرانيه : مجله کامرانیه دو ساله شد
کاربران آنلاين : 24    جستجو    تبليغات    تماس   

پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان


دو بازیگر سری فیلم‌های «هری پاتر» عنوان پردرآمدترین زوج سینمایی جهان را به دست آوردند. 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشریه معتبر «فوربس» در گزارشی فهرست پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان طی پنج سال گذشته را منتشر كرد كه فیلم‌های «هری پاتر» در اینجا نیز ركورددار است. 
«روپرت گرینت» و «اما واتسون» به عنوان زوج سینمایی فیلم‌های «هری پاتر» توانسته‌اند طی پنج سال گذشته با چهار فیلم تولید شده از سری آثار «هری پاتر» ‌٢/٤ میلیارد دلار فروش جهانی به دست آورند. 
به گزارش هالیوود ریپورتر، «روبرت پاتیسون» و «كریسیتن استوارت» برای بازی در سری فیلم‌های «گرگ ومیش» فروش ‌٥/٢ میلیارد دلاری را برای این مجموعه پرطرفدار به همراه آوردند و در رتبه دوم فهرست «فوربس» قرار گرفتند. 
رتبه سوم در اختیار «شیا لبوف» و «مگان فاكس» است كه با بازی در سری فیلم‌های «ترانسفورمرها» فروش جهانی آن را به ‌٥/١ میلیارد دلار رساندند. 
آخرین قسمت از سری فیلم‌های «هری پاتر» كه جایزه بهترین فیلم كودك را از آكادمی فیلم انگلیس دریافت كرد، پرفروش‌ترین فیلم سال ‌‌٢٠١١ سینمای جهان نام گرفت كه با پیشی گرفتن از «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به خود اختصاص داد. 
فروش چشم‌گیر «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» موجب شد تا سری فیلم‌های «هری پاتر» با رسیدن به فروش ‌هفت میلیارد دلار، اكنون پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد كه بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌ قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم‌گیر یك میلیارد و ‌‌٢٨٠ میلیون دلار هزینه شده است. 
قسمت اول «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» كمتر از یك ماه پس از اكران ‌‌٦١١ میلیون دلار در خارج از آمریكا فروش جهانی داشت و پرفروش‌ترین فیلم كمپانی برادران وارنر در سال ‌‌٢٠١٠ نام گرفت. 
قسمت دوم این فیلم نوامبر ‌‌٢٠٠٢ با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» به كارگردانی «كریس كلومبوس» با بودجه ‌‌١٠٠ میلیون دلاری به سینمای جهان آمد و فروشی بالغ بر ‌‌٨٧٨ میلیون دلار به‌دست‌ آورد و در جوایز بافتا جایزه بهترین فیلم كودك را كسب كرد. 
سومین قسمت این فیلم در ژوئن ‌‌٢٠٠٤ با بودجه ‌‌١٣٠ میلیون دلاری با نام «هری پاتر و زندانی آزكابان» اكران شد و فروش جهانی ‌‌٧٩٥ میلیون دلار را به ثبت رساند. این فیلم به كارگردانی «آلفونسو كوارون» نامزد دو جایزه اسكار بود و در جوایز بافتا فیلم منتخب تماشاگران نام گرفت. «هری پاتر و جام آتش» چهارمین قسمت از این سری فیلم‌های پرطرفدار بود كه به كارگردانی «مایك نویل» در نوامبر ‌‌٢٠٠٥ با بودجه ‌‌١٥٠ میلیون دلاری ساخته شد و فروش ‌‌٨٩٥ میلیون دلار را ‌به دست آورد. این فیلم نامزد جایزه اسكار بهترین كارگردان هنری بود. 
پنجمین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و محفل ققنوس» در جولای ‌‌٢٠٠٧ با بودجه ‌‌١٥٠ میلیون دلار به كارگردانی 
«دیوید یتس» به روی پرده سینماهای جهان رفت و توانست فروش جهانی ‌‌٩٣٨ میلیون دلار را كسب كند. این فیلم در جوایز فیلم اروپا بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. 
آخرین قسمت از این فیلم جولای ‌‌٢٠٠٩ به كارگردانی «دیوید یتس» با نام «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» با بودجه كلان ‌‌٢٥٠ میلیون دلار ساخته شد و فروش ‌‌٩٣٣ میلیون دلار را به‌همراه داشت. این فیلم نامزد جایزه اسكار بهترین فیلم‌برداری شد. 


منبع: isna.ir


با فشردن دکمه ١+ بالا اين مطلب را در گوگل محبوب کنيد
تاريخ ثبت : 2012-1-07    تعداد بازديد : 1660
مطلب قبلی مطلب بعدی

نظرات شما در مورد : پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان

نی نی داری

 تولبار کامرانیه

    با دانلود تولبار به کامرانیه متصل شوید